Az Érdeklődés térképe rendes használatához engedélyezni kell a böngésződben a JavaScript-támogatást. Úgy néz ki, hogy a JavaScript támogatás ki van kapcsolva, vagy nem támogatja a böngésződ! Kérjük kapcsold be!

Személyre szóló térkép

A képességterületek megjelenítése és értelmezése

Színezd ki újra a kártyákat!

Térképezd fel egy barátodat is, és kérd meg őt, hogy térképezzen föl téged! Hasonlítsátok össze az eredményt!

Tovább a tehetség.hu oldalára

A térkép elküldése e-mailben

Amennyiben szeretnéd a grafikont és az értékelést e-mailben megkapni, kérjük, add meg az e-mail címedet!

Email címed

Email tárgya

Adatvédelmi nyilatkozat

Az eredmények küldése

Hogyan működik az értékelés?

Az értékelés során a kártyák csoportosítása alapján egy grafikont készítünk a hét féle képességterületről. A grafikon vizszintes tengelye fölött, a pozitív oszlopok a jó vagy kiemelkedő képességterületeket jelenítik meg, a tengely alatti, negatív oszlopok az elutasított képességterületeket. Lehet olyan terület is, ahol mindkét irányba kitérést mutat a grafikon!
 
A kapott eredmények alapján megállapíthatók az erős területek, ahol a tehetség megmutatkozhat. Ugyanakkor a gyenge oldalak is azonosíthatók. Ezek hátrányt jelentenek. Fejlesztő módszerek javasolhatók a gyenge oldal kompenzációjára is.
 
Az eredmény feldolgozásában lényeges szempontok:
1. melyek és milyen erősek a preferált érdeklődési területek,
2. melyek az elutasított területek,
3. mennyire van ellentmondás a választásokban,
4. milyen erős általában az érdeklődés.
Tudj meg többet!

Hogyan működik az értékelés?

Az "Érdeklődés Térképe" vizsgálati módszerben hét képességterületet vizsgálunk:
1. nyelvi
2. logikai-matematikai
3. téri-vizuális
4. testi-mozgásos
5. zenei
6. társas
7. önreflexív
Minden egyes területre nyolc kártya kérdez rá. Egy készlet ötvenhat kártyából áll, amelyek mindegyikén egy-egy állítás olvasható az adott tevékenységterületen mutatott aktivitásról. Lényegében egy önértékelő listát tölt ki a választásaival az egyén.
A vizsgált személynek be kell sorolnia a kártyákat négy csoportba: nagyon jellemző (=2pont), jellemző (=1pont), nem jellemző (= -1pont), nagyon nem jellemző (= -2pont) megkülönböztetéssel. Minden csoportba nem több mint tíz kártya tehető, így az ötvenhatból legfeljebb negyvenet választ ki, mint az érdeklődés szempontjából valamely irányban jelentős elemet. Tapasztalat szerint az összes lehetőséget kihasználják a vizsgálat során.